Chtěl/a bys vyrobit nůž na zakázku, ale žádný z mých modelů není to pravé pro tebe? Líbí se ti nůž z mojí galerie, ale chceš ho upravit víc podle svých představ? Máš vlastní návrh a potřebuješ někoho, kdo by ho realizoval? Tak tady jsi správně! Rád vyrobím nůž přesně podle tvých představ. Aby specifikace proběhla hladce, bude fajn, když si předem promyslíš pár věcí.

  • Asi nejzákladnější otázka je, jestli to má být nůž zavírací, nebo s pevnou čepelí?
  • K čemu předpokládáš, že budeš nůž nejvíc používat? Tahle otázka je samozřejmě dost obecná, ale když budeš mít aspoň představu, jestli chceš sekat dřevo, nebo otevírat dopisy, může nám to pomoct při výběru vhodných parametrů a materiálů.
  • Zkus promyslet přibližné rozměry a nebo konkrétní model nože. Jestli jsi zdatný malíř, můžeš mi klidně poslat svůj nákres, popř. můžu něco načrtnout já.
  • Ocel by měla být nerezová, nebo uhlíková? O nerezovou čepel nebudeš muset tolik pečovat, je víc bezúdržbová. Uhlíkové oceli se zase o něco snáz brousí a časem se na čepeli udělá hezká patina.
  • Co dáme na ručku? Líbí se ti spíš přírodní materiály jako je dřevo a kůže, nebo bys radši něco modernějšího, popř. hi-tech jako třeba karbon, nebo titan?
  • Chceš k noži i pouzdro? Většinou šiju kožená pouzdra, popř. můžu vyrobit i pouzdro z polykarbonátu (velice podobné jako kydex).
  • Kdy nůž potřebuješ, nebo chceš mít hotový? Obvyklá doba výroby nože na zakázku je cca. 12 týdnů, takže pokud má jít o dárek, je potřeba všechno domluvit včas, abys mohl/a oslavenci udělat radost 🙂
  • Udělej si taky představu o rozpočtu, jaký na nůž máš. Snažím se vyjít vstříc, ale zároveň je třeba myslet na to, že nůž je od začátku do konce ruční práce! Každý nůž je originál co v sobě nese kus mého života, takže cena nelze porovnávat s většinou sériově vyráběných nožů které padají po stovkách z výrobní linky.

Tak tohle by pro začátek mělo stačit! Jestli tě napadá ještě něco dalšího, tím líp. Stačí se ozvat na některý z kontaktů nebo pomocí kontaktního formuláře níže a domluvíme všechny detaily od konkrétního typu oceli až po barvu niti na šití pouzdra 😉 Možností je spousta a fantazii se meze nekladou! Během výroby nože budeš samozřejmě dostávat průběžné informace v jaké fázi tvoje kudla zrovna je včetně fotek. Těším se na spolupráci!

Petr

Kontaktní formulář